,,Dublis“ – stipriausia smiginio komanda Lietuvoje

porinė_komandinė_merginosDvi dienas (balandžio 9-10) Šiauliuose vyko Lietuvos smiginio sporto Federacijos taurės varžybos. Jose dalyvavo ir Elektrėnų smiginio klubo „Dublis“ nariai. Klubas į turnyrą delegavo 2 komandas: pirmają sudarė stipriausi pagal Lietuvos reitingą klubo nariai: Ugnius Jankūnas, Saulius Andriulevičius, Donatas Matijoška ir Gintas Trakimavičius, bei moterys – Gabrielė Garbatavičiūtė ir Karolina Andriulevičiūtė (paskutiniu momentu pakeitusi Astą Juknienę, negalėjusią dalyvauti varžybose). Antrają komandą sudarė klubo jaunimas Lukas Antanavičius (,,Ąžuolyno“ mokykla), Ignas Viktas (,,Versmės“ gimnazija), Mindaugas Lukševičius ir patyręs žaidėjas Benediktas Paulauskas.

Pirmąją varžybų dieną vyko asmeninės varžybos ir porinė rungtis: asmeninėse varžybose geriausiai iš pirmosios komandos pasirodė Ugnius Jankūnas užėmęs 9 vietą, o tarp merginų Gabrielė Garbatavičiūtė buvo 5-a, kitiems komandos nariams sekėsi kiek prasčiau. Po individualių varžybų vykusioje porinėje rungtyje puikiai pasirodė moterų pora: Gabrielė ir Karolina užėmė 2 vietą ir tik finale nusileido Jonavos „Strėlės“ porai Kornelijai Lušaitei ir Viktorijai Jasiūnaitei. Abi vaikinų poros bendroje įskaitoje liko 9 vietoje. Po pirmosios varžybų dienos Dublio 1 komanda, surinkusi 50 taškų bendroje Federacijos taurės įskaitoje, rikiavosi 7 vietoje.

Kitą varžybų dieną vyko komandinės rungties kovos. Vyrų grupėje susirinko 14 komandų, kurios buvo suskirstytos į 4 pogrupius. ,,Dublio“ komanda pateko į 4 grupę, kurioje susitiko su Vilniaus ,,Legiono“ 2, Vilniaus ,,Apuoko“ 2 ir Šiaulių ,,Auksinės strėlės“ komandomis. Visi priešininkai buvo įveikti ir, grupėje užėmę 1-ąją, mūsiškiai ketvirtfinalio kovoje rezultatu 9:5 nugalėjo Vilniaus ,,Legiono“ 1 komandą. Pusfinalyje kovojome su Kauno ,,Smiginis LT“ 1 komanda, kurios sudėtyje rungtyniavo ir geriausias pagal WDF (Pasaulio Darts Federacijos) reitingą žaidėjas Darius Labanauskas. Kova buvo įnirtinga, bet ,,Dublio“ komanda vis dėlto išplėšė pergalę rezultatu 9-7. Ugnius Jankūnas, kovodamas prieš Darių Labanauską pasiekė labai svarbią pergalę, kuri įkvėpė ir kitus komandos žaidėjus kovai. Finale Elektrėnų komandos laukė Mažeikių 3 komanda, kurią sudarė Mažeikių smiginio klubo legionieriai iš Latvijos. Finalas, kaip ir pusfinalis, vyko labai permainingai, pirmaujant tai vienai tai kitai komandai, tačiau lemiamu momentu geriau sužaidę Dublio 1 vyrai pasiekė didžiausią klubo istorijoje pergalę, 9-7 rezultatu nugalėję geriausius latvių žaidėjus. Po tokios daugeliui neįtikėtinos pergalės, ,,Dublis 1“ vyrai  bendroje Federacijos taurės įskaitoje komandą  kilstelėjo į 2 –ąją vietą. Tą dieną nesustabdomos buvo ir ,,Dublio“ merginos – Gabrielė Garbatavičiūtė ir Karolina Andriulevičiūtė taip pat skynė pergales vieną po kitos ir finale susitiko su Kauno ,,Smiginis LT“ 1 moterų komanda. Po permainingos ir daug nervų kainavusios kovos, rezultatu 5-4 laimėjo elektrėniškės, o suskaičiavus visus taškus, Dublio 1 komanda tapo Federacijos taurės čempionais ir absoliučioje įskaitoje.

Tad dabar visus metus Elektrėnų „Dublio“ klubas pelnytai Lietuvoje bus laikomas klubu numeris 1.

Už galimybę dalyvauti varžybose klubiečiai nori padėkoti Sporto centrui, suteikusiam transportą nuvykti į varžybas ir Elektrėnų savivaldybės administracijai, be kurių paramos būtų sunku siekti tokių aukštų rezultatų.