Čempionato naujokus lydėjo sėkmė

Spalio 6–7 dienomis Kauno mariose vyko Lietuvos spi­ningautojų lygos (LSL) organizuojamos varžybos Federacijos taurei laimėti. Pirmą kartą LSL atrankoje dalyvavo Elektrėnų žvejų klubo „Elektrėnų tritonas“ komanda „11_13“ – Remigijus Biels­kas ir Gintaras Apanavičius.
Dvi dienas trukusias varžybas sudarė du turai po 6 valandas. Kiekviename ture buvo galima sugauti ir pasverti po 20 žuvų. Pirmąją dieną startavo 18 komandų su valtimis, tarp jų ir Elektrėnų komanda.„Skriejome vandens paviršiumi 40 km/val. greičiu į numatytą vietą, kurioje treniravomės dar prieš varžybas. Šioje vietoje sugavome pirmus du ešerius ir kibimas liovėsi, tad pakėlėme inkarą ir pajudėjome į lydekų paiešką. Tačiau paieška buvo nesėkminga ir spaudžiami laiko grįžome į pirminį tašką. Tuo momentu žuvys pradėjo kibti viena po kitos, kibo 150–600 g ešeriai, tarp jų pasitaikė ir dvi lydekos – 1430 ir 1100 g. Labai greitai jau turėjome sugavę 20 vnt. žuvų, kurias reikėjo pristatyti gyvas. Pusė šešių pajudėjome finišo link sverti žuvų, kurios vėliau buvo paleistos. Mūsų laimikis svėrė daugiausiai, tad pirmos dienos ture užėmėme 1 vietą.
Kitą dieną startavome aštuntą ryto. Be abejonės, plaukėme vėl į tą pačią vietą. Nusprendėme nesiblaškyti ir visą dieną žvejoti ten pat. Šis sprendimas pasiteisino – po dviejų valandų jau turėjome 12 žuvų, dvi lydekas – 1000 ir 1920 g ir dešimt 100–400 g ešerių. Vėliau kibimas aprimo, tad šiaip ne taip sugaudėm dar 8 ešerius. Turėdami 20 žuvų pajudėjome finišo link. Mūsų antros dienos laimikis svėrė 5925 g. Grįžus kitiems dalyviams paaiškėjo, kad vėl užėmėme pirmąją vietą. Visi stebėjosi naujų dalyvių debiutu. Suskaičiavus visus rezultatus laimėjome LSL federacijos 2018 taurę ir patekome į 2019 m. LSL čempionatą“, – pasakojo R. Bielskas.
Varžybose iš viso buvo sugauta 78 kg žuvų, kurios pasvėrus, buvo paleistos atgal į Kauno marias.
Žvejų klubas „Elektrėnų tritonas“ už bendradarbiavimą dėkingas Elektrėnų savivaldybei ir Elektrėnų sporto centrui.

Remigijus Bielskas