VšĮ Elektrenų sporto, turizmo ir pramogų centras

Lietuvos vandensvydžio taurės varžybos, skirtos Rimanto Tonkūno atminimui

Egidijus (Lietuva) Sutkus atakojeSekmadienį (lapkričio 23 d.) Elektrėnų baseine baigėsi tris dienas vykęs Tarptautinis vandensvydžio turnyras, skirtas praeityje žymaus vandensvydininko, diplomato Rimanto Tonkūno atminimui.

Turnyre dalyvavo Baltarusijos, Moldovos, Ukrainos ir Lietuvos komandos.

Pirmąją varžybų dieną Baltarusija įveikė Ukrainos vandenius rezultatu 12-8, o Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos privertė pasiduoti Moldovos sportininkus rezultatu 9-6. Daugiausia įvarčių pelnė Egidijus Sutkus 4.

Šeštadienio varžybose Baltarusija įveikė Moldovą 14-8, o Lietuvos rinktinė po įtemptos ir permainingos kovos sužaidė lygiosiomis su Ukrainos komanda 11-11. Ukraina 10-2 nugalėjo Moldovą, o Lietuva sužaidė lygiosiomis su Baltarusija 10-10 ir pakliuvo į super finalą. Įvarčius pelnė – Anton Sugoniak 3, Egidijus Sutkus ir Julius Goštautas po 2, Norvydas Zapustas ir M. Pelakauskas po 1.

Tiek rungtynės dėl trečios vietos tiek superfinalas dėl pirmos vietos nebuvo malonus akiai. Ukraina nesunkiai 3-1 įveikė Moldovą, o Baltarusija beveik be pasipriešinimo nugalėjo šeimininkus 10-3.

Galutinėje varžybų lentelėje komandos išsidėstė: 1. Baltarusija 2. Lietuva 3. Ukraina 4. Moldova.

Geriausiu turnyro vartininku pripažintas Lietuvos rinktinės saugas Andrejus Pometka. Lietuvos vandensvydžio rinktinei atstovavo ir elektrėnietis vartininkas Skirmantas Motuza.

Lietuvos rinktinė baigė šių metų sezoną, o jaunimas lapkričio 28-30 dienomis bandys apginti čempionų vardus Europos Šiaurės ir Baltijos šalių čempionate Danijoje.

VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras